Soczewki kontaktowe Jest 115 produktów.

Podkategorie

 • Soczewki jednodniowe
  Jak sama nazwa wskazuje, soczewki jednodniowe są przeznaczone do jednorazowego użytku. Takie szkła kontaktowe nie wymagają pielęgnacji i przechowywania w pojemnikach z płynem do soczewek, ponieważ wyrzuca się je po ściągnięciu z oczu, a następnego dnia zakłada nową parę. Są one doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie mają czasu na pielęgnację soczewek lub chcą ich używać tylko okazjonalnie.

  Jednodniowe szkła kontaktowe wykonywane są z materiału, który zapewnia wysoką przepuszczalność powietrza oraz utrzymuje nawilżenie przez całą dobę. Soczewki te, szczególnie zalecane są alergikom i osobom o wrażliwych oczach ze względu na wysoki wskaźnik higieniczności. Codzienna wymiana soczewek kontaktowych wyklucza ryzyko zabrudzenia ich drobnoustrojami oraz osadami białkowymi. Okres noszenia soczewek na oku jest bardzo, krótki zatem pozwala to na utrzymanie doskonałej jakości widzenia przez cały dzień.

  Soczewki jednodniowe charakteryzują się szczególnym poczuciem komfortu. Fakt, że nie wymagają one pielęgnacji sprawia że ich użytkowanie jest jeszcze bardziej wygodne niż w przypadku pozostałych rodzajów soczewek.
 • Soczewki dwutygodniowe
  Osobom, które chcą skorygować swoją wadę wzroku bez noszenia okularów na co dzień, najczęściej poleca się dwutygodniowe soczewki kontaktowe. Jak sama nazwa wskazuje ich termin użyteczności to dwa tygodnie od pierwszego założenia pary soczewek na oczy. W czasie tego okresu wymagana jest pielęgnacja soczewek przy pomocy specjalistycznego płynu. Soczewki dwutygodniowe można używać także w systemie dzień­noc, ale przy skróceniu okresu użytkowania do jednego tygodnia.

  Pielęgnacja dwutygodniowych soczewek kontaktowych jest bardzo ważna, pozwala zapobiec osadzania się drobnoustrojów na soczewce, zmniejszając tym samym ryzyko podrażnienia oka. Te soczewki kontaktowe przy normalnym użytkowaniu (dziennym), po ściągnięciu z oka należy przeczyścić płynem do soczewek, a następnie umieścić na noc w wypełnionym nim sterylnym pojemniku. W przypadku użytkowania soczewek w systemie dzień­noc, po upływie doby soczewki zdejmuje się z oka w celu ich przeczyszczenia, po czym można z powrotem je założyć.
 • Soczewki miesięczne
  Soczewki miesięczne to soczewki o 30 dniowym okresie użytkowania, po upływie tego czasu należy wymienić je na nową parę. Używając miesięcznych szkieł kontaktowych należy stosować płyn do ich pielęgnacji, przez cały okres noszenia. Każdorazowo po ściągnięciu soczewek z oczu należy przeczyścić je płynem pielęgnacyjnym, a następnie wypełnić płynem sterylny pojemnik na soczewki i umieścić je w nim. Systematyczna pielęgnacja soczewek miesięcznych jest obowiązkową czynnością, gdyż są one szczególnie narażone na zanieczyszczenia ze względu na długi okres użytkowania. Odpowiednia pielęgnacja pozwala zapobiec powstawaniu zabrudzeń i zachować doskonałą jakość widzenia.

  Soczewki miesięcznego użytku produkowane są w dwóch rodzajach; jako soczewki przeznaczone do dziennego użytku oraz soczewki systemu dzień­noc. Pierwsze wymagają standardowej pielęgnacji, po ściągnięciu ich na noc, natomiast drugie można pozostawić na oczach przez całą dobę, również w nocy, aczkolwiek należy zdejmować je z oczu w celu ich oczyszczenia.

  Miesięczne soczewki kontaktowe skierowane są do osób, które chcą całkowicie zrezygnować z noszenia okularów korekcyjnych. Ich codzienne używanie jest wygodne, ze względu na długi okres użyteczności.
 • Soczewki kolorowe
  Kolorowe soczewki kontaktowe to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą pogłębić swoje spojrzenie, wydobyć lub całkowicie zmienić kolor oczu. Te soczewki dostępne są zarówno dla osób posiadających wadę wzroku, jak i nie – dla drugiej grupy odpowiednimi soczewkami będą tzw. zerówki czyli soczewki bez mocy korygujących.

  Soczewki kolorowe mogą być w postaci delikatnie barwionych szkieł kontaktowych, które tylko podkreślają kolor oczu lub całkowicie zabarwionych, dla osób które chcą całkiem go zmienić. Aczkolwiek dostępne są też soczewki z ciekawymi kształtami jak np. kocie oczy, które są doskonałe na specjalne okazje np. bal karnawałowy czy Halloween.
 • Soczewki na dzień i noc
  Soczewki na dzień i noc to soczewki całodobowego użytku, można je nosić nieustannie nawet do miesiąca czasu. Nie znaczy to jednak że nie wymagają pielęgnacji. Taką soczewkę po 24 godzinach należy ściągnąć z oczu w celu oczyszczenia płynem do soczewek, po czym można ją ponownie założyć. Po upływie terminu użyteczności, soczewki trzeba wymienić na nową parę.

  Soczewki dzień­noc sprzedawane są najczęściej w opakowaniach zawierających 6 sztuk, dzięki czemu starczają na bardzo długo. Co więcej po upływie terminu użyteczności, można od razu sięgnąć po nową parę soczewek.

  Soczewki na dzień i noc cieszą się sympatią osób, które posiadają dużą wadę wzroku. Noszenie soczewek całą dobę jest dla nich doskonałym rozwiązaniem, gdyż o każdej porze widzą dobrze i czują się dzięki temu komfortowo. Duża wada wzroku przy używaniu soczewek całodobowych jest niewidoczna, w przeciwieństwie do noszenia okularów korekcyjnych, gdzie w większości łączy się to z grubymi szkłami okularowymi.
 • Soczewki progresywne
  Soczewki progresywne to typ szkieł kontaktowych, które przeznaczone są do korekcji krótkowzroczności i dalekowzroczności jednocześnie oraz dla osób mających prezbiopię. Progresywne soczewki kontaktowe w celu odpowiedniej korekcji wady wzroku posiadają dwie (niektóre nawet więcej) krzywizny sferyczne oraz addycję.

  Progresywne szkła kontaktowe zalecane są szczególnie osobom po 40 roku życia, którym często doskwiera prezbiopia czyli tzw. starczowzroczność. Problemem prezbiopii jest to, że osoba, która na nią cierpi potrzebuje dwóch par okularów, jedne do poprawienia widzenia z bliska, a drugie z daleka. Soczewki progresywne pozwalają ten problem rozwiązać, gdyż korygują obie te wady jednocześnie. Istniejące na soczewce dwie krzywizny pozwalają na korekcję wzroku w ten sposób że nie jest odczuwalna różnica widzenia. Oko samo wyłapuje odpowiednią moc, dzięki czemu widoczność w tych soczewkach jest ciągle poprawna.
 • Soczewki toryczne
  Soczewki toryczne stworzone zostały z myślą o astygmatykach w celu korekcji wady krótkowzroczności, dalekowzroczności oraz zniekształcenia obrazu. Astygmatyzm charakteryzuje się zniekształceniem ostrości obrazu i pola widzenia, dlatego też soczewki toryczne są cylindryczne, co pozwala na stabilizację widzenia.

  Soczewki dla astygmatyków pozwalają osobom z tą wadą zrezygnować z okularów, które mogły dotychczas stanowić przeszkodę przy wykonywaniu niektórych czynności jak np. uprawianie sportu, praca wymagająca doskonałego widzenia. Soczewki toryczne korygują wadę wzroku, ale także poprawiają komfort życia, dzięki nim astygmatycy mogą zapomnieć o swojej problematycznej wadzie. Co więcej, soczewka toryczna, podobnie jak zwykła soczewka kontaktowa, jest cienka i niemal nieodczuwalna na oku.
 • Soczewki roczne
na stronę
 • 109,99 zł

  Przed złożeniem zamówienia proszę potwierdzić dostępność wybranych mocy w Biurze Obsługi Klienta.

  109,99 zł
  1 Recenzje
 • 19,99 zł

  Z powodu opóźnień dostaw od producenta czas oczekiwania na soczewki ulegnie wydłużeniu. Przed złożeniem zamówienia proszę skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta w celu potwierdzenia dostępności soczewek. 

  19,99 zł
  0 Recenzje
 • 79,99 zł

  Z powodu opóźnień dostaw od producenta czas oczekiwania na soczewki ulegnie wydłużeniu. Przed złożeniem zamówienia proszę skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta w celu potwierdzenia dostępności soczewek. 

  79,99 zł
  1 Recenzje
 • 49,99 zł

  Z powodu opóźnień dostaw od producenta czas oczekiwania na soczewki ulegnie wydłużeniu. Przed złożeniem zamówienia proszę skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta w celu potwierdzenia dostępności soczewek. 

  49,99 zł
  0 Recenzje
 • 168,88 zł

  DAILIES AquaComfort Plus są to niezwykle komfortowe jednodniowe soczewki kontaktowe renomowanego producenta soczewek- firmy Alcon. okres noszenia: jednodniowy nawilżenie przy każdym mrugnięciu pełen komfort przez cały dzień dostępne w mocach dodatnich jak i ujemnych producent Alcon

  168,88 zł
  6 Recenzje
 • 77,58 zł

  1-DAY ACUVUE MOIST to jedne z najpopularniejszych soczewek jednodniowych na rynku. Gwarantują świetne nawilżenie oraz skuteczną ochronę przed promieniowaniem UV. tryb noszenia: jednodniowy w mocach ujemnych i dodatnich najlepsza ochrona przed promieniami UV nawilżająca technologia LACREON znacząca przepuszczalność tlenu producent Johnson&Johnson

  77,58 zł
  3 Recenzje
 • 72,99 zł

  72,99 zł
  0 Recenzje
 • 50,88 zł

  50,88 zł
  0 Recenzje
 • 46,98 zł

  Uwaga! Możliwe opóźnienia w dostawie soczewek.

  46,98 zł
  4 Recenzje
 • 70,88 zł

  ACUVUE 2 są to miękkie soczewki kontaktowe do noszenia w trybie dwutygodniowym. Od lat doceniane za świetny komfort użytkowania. dwutygodniowy okres noszenia możliwość stosowania w trybie rozszerzonym minusowe i plusowe moce unikalny design INFINITY EDGE doskonała ochrona przed promieniami UV producent Johnson&Johnson

  70,88 zł
  1 Recenzje
 • 84,99 zł

  Szukasz soczewek kontaktowych wysokiej jakości, które z powodzeniem mogą być noszone zarówno w trybie ciągłym, jak i przerywanym? Nie chcesz tracić swojego cennego czasu na codzienną pielęgnację soczewek, przy czym chcesz zachować podczas ich noszenia maksymalny poziom komfortu? Sięgnij po PureVision - innowacyjne soczewki całodobowe dedykowane dla...

  84,99 zł
  1 Recenzje
 • 48,48 zł

  Zmagasz się z krótkowzrocznością bądź nadwzrocznością i szukasz wysokiej jakości soczewek kontaktowych, które pozwolą Ci widzieć ostro i wyraźnie w każdych warunkach? Poszukujesz szkieł idealnych, które zlikwidują problem suchego oka, niwelując podrażnienia oraz zaczerwienienia nim spowodowane, przy czym bardzo cenisz sobie komfort i wygodę podczas...

  48,48 zł
  2 Recenzje
 • 65,48 zł

  W przypadku mocy plusowych prosimy przed złożeniem zamówienia o kontakt w celu ustalenia dostępności danej mocy. 

  65,48 zł
  2 Recenzje
 • 106,99 zł

  Soczewki miesięczne do noszenia w trybie rozszerzonym od uznanego producenta- firmy ALCON. okres noszenia: miesięczne tryb noszenia: rozszerzony szeroki zakres mocy ujemnych i dodatnich innowacyjne rozwiązanie SmartShield producent firma ALCON

  106,99 zł
  2 Recenzje
 • 65,88 zł

  Informujemy, że soczewki Air Optix® Aqua wkrótce zostaną wycofane z produkcji. Przed złożeniem zamówienia proszę skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta w celu potwierdzenia dostępności soczewek. Soczewki miesięczne marki AIR OPTIX oferujące doskonałe właściwości użytkowania dzięki wykorzystaniu nowatorskich technologii. okres noszenia: miesięczne do...

  65,88 zł
  3 Recenzje
 • 87,98 zł

  Soczewki Biofinity firmy CooperVision to gwarantującego znakomite nawilżenie oraz oddychalność soczewki miesięczne przeznaczone do noszenia w trybie rozszerzonym. miesięczny tryb wymiany rozszerzony tryb noszenia ujemne i dodatnie moce innowacyjna technologia Aquaform silikonowo- hydrożelowy materiał producent CooperVision

  87,98 zł
  5 Recenzje
 • 45,98 zł

  Soczewki Biofinity firmy CooperVision to gwarantującego znakomite nawilżenie oraz oddychalność soczewki miesięczne przeznaczone do noszenia w trybie rozszerzonym. miesięczny tryb wymiany rozszerzony tryb noszenia ujemne i dodatnie moce innowacyjna technologia Aquaform silikonowo- hydrożelowy materiał producent CooperVision

  45,98 zł
  2 Recenzje
 • 42,98 zł

  42,98 zł
  0 Recenzje
Pokazuję 1 - 24 na 115 produktów
Soczewki kontaktowe
Soczewki kontaktowe to rozwiązanie skierowane do osób wymagających korekcji wady wzroku, bez konieczności noszenia okularów korekcyjnych. Soczewki kontaktowe tworzone są z delikatnego i cienkiego tworzywa, dzięki czemu nie stanowią one przeszkody w codziennym użytkowaniu. Po założeniu soczewki jest ona nieodczuwalna na oku, co sprawia że podczas noszenia soczewek kontaktowych można całkowicie zapomnieć o posiadanej wadzie wzroku. Szkła kontaktowe znakomicie sprawdzają się wśród osób, które są aktywne fizycznie, prowadzą pojazdy lub po prostu nie chcą ingerować w zmianę wyglądu zakładając okulary korekcyjne.
Rodzaje soczewek kontaktowych:
 • - Soczewki jednodniowe – soczewki przeznaczone do jednorazowego użytku, po ściągnięciu ich z oczu powinny zostać wyrzucone, a w kolejnym dniu należy założyć nowe.
 • - Soczewki dwutygodniowe – szkła kontaktowe, których termin użytkowania to 14 dni. Wymagana jest ich pielęgnacja przy użyciu sterylnego pojemnika i płynu do soczewek.
 • - Soczewki miesięczne – parę używanych soczewek po okresie 1 miesiąca należy wymienić na nową. W trakcie użytkowania, wymagane jest zdejmowanie soczewek na noc, czyszczenie i przechowywanie ich w płynie pielęgnacyjnym.
 • - Soczewki dzień i noc – szkła kontaktowe, które można pozostawić na oczach przez całą dobę.
 • - Soczewki toryczne – przeznaczone dla osób z wadą astygmatyzmu, ich specjalna formuła pozwala zachować stabilność widzenia.